O Nas

welcome.gif

Jesteśmy firmą zajmującą się szeroko rozumianą turystyką. Przystań, Noclegi w Domu Rybaka i restauracja znajduje się w Starej Pasłęce nie opodal Braniewa i Pasłęka, na cyplu pomiędzy rzeką Pasłęką do której jest 10 metrów a Zalewem Wiślanym do którego plaży jest 50 metrów.
Restauracja oferuje dania kuchni polskiej, a w szczególności dania z ryb. Jest również bazą dla „cateringu”. Na terenie przylegającym do obiektu można wynająć domki typu holenderskiego wyposażone w salon, aneks kuchenny, oddzielne sypialnie. Szczególnie polecane dla rodzin z dziećmi.

Organizujemy także różnego rodzaju imprezy zaczynając od imienin, poprzez komunie, wesela, imprezy integracyjne, na spływach kajakowych i regatach kończąc.

Bliskość największego osłoniętego akwenu w Polsce jakim jest Zalew Wiślany, spowodowała że zajmujemy się sportami wodnymi. W sezonie żeglarskim można wyczarterować jachty wybudowane w naszej stoczni, spełniające wszelkie normy bezpieczeństwa, przystosowane do warunków zalewowych. Na tych samych jachtach organizujemy rejsy i szkolenia żeglarskie. W sezonie letnim działa również na naszym terenie szkoła windsurfingu, pierwszego polskiego olimpijczyka w tej dziedzinie sportu Grzegorza Myszkowskiego.

Pasłęka z lotu ptaka

Autorem zdjęć z lotu ptaka jest Krzysztof Rostek.

Jak do nas dojechać ?

Po wjechaniu na ulice miasta Braniewa od strony Elbąga, Fromborka należy kierować się wzdłóż ulic przelotowych na wprost do momentu dojechania do ronda.

Gdy wjeżdzamy od strony Olsztyna również jadąc prosto dojeżdzamy do skrzyżowania ze światłami na któym skręcić musimy w prawo, po czym znów jedziemy prosto mijając kino oraz bazylikę w Braniewie również dojeżdzamy do ronda.

Na rondzie widoczny jest kierunkowskaz na Nową Pasłękę. Nalezy Skęcić w tą ulicę następnie po przejechaniu przez rondo mijając budynek sądu (duży, stary, budowany z czerwonej cegły) należy skręcić w prawo. Mijając Braniewskie Browary należy kierować się już tylko prosto wyjeżdżając z Braniewa na drogę ok 7 km. Która prowadzi do Nowej Pasłęki. Drogą tą jedziemy do końca dojezdzamy do mostu w Nowej Pasłęce z którego zjeżdżamy w prawo.

mapa_1.jpg

Jak do nas dopłynąć ?

Pasłęka jest ostatnim portem wodnym Polskim po tej stronie mierzeji,znajduje się około 10 km, brzegiem od Fromborka. By do nas trafić należy minąć Frombork i płynąć dalej w kierunku Rosyjskiej granicy Port Nowa Pasłęka znajduję się na wysokości statków Straży Granicznej które stacjonują na wodzie całodobowo.
[kml_flashembed movie=”/wp-content/uploads/2007/12/mapka-zalew.swf” height=”100%” width=”100%” /]
Mapa schematyczna Zalewu Wiślanego:

[singlepic=65,515,330,,]

Ciekawy opis Nowej Pasłęki ( w tym wejscia do portu) można znaleźć pod tym adresem: http://www.zalewwislany.pl/?str=wiecej&nr=1&id=35